KISTA

Daterad 1732.

Mörkbetsad ek med beslag i järn. Mindre fack på insidan. Längd 180 cm. Bredd 62 cm. Höjd 52 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Torrsprickor. Skador. Visst dekorbortfall. Ställvis maskstungen. Låshus saknas.

Proveniens
Enligt uppgift köpt av direktör Håkan Ekman, medlem av GKSS, i München 1919.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

+46-761 262157
emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss