15 vinglas, åtta starkvinsglas, 15 champagnekupor, elva likörglas, åtta glöggmuggar. Höjd 7- 17 cm. Två champagnekupor av liknande modell medföljer.
Bruksskick. Ca 20 delar med fotagg. Ca sju delar med mynningsnagg.