KLOCKSKÅP / ALLMOGEKLOCKSKÅP, 1800-tal.

Inbyggd urtavla och hyllinredning i sidoskåpen. Bredd 113 cm, höjd 170 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Senare målning och delar. Urverk medföljer ej.

Utropspris
200 EUR