Medaljong, öppningsbar med graverad dekor, Gustaf Dahlgren, Malmö, 1870. Höjd ca 3,5 cm. Hänge med hårarbete krönt av ett rosett. Höjd ca 3 cm. Totalvikt ca 6,1 g.
Slitage, mindre repor. Hänget med hårarbete har en nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.