NILS LANDBERG, tulpanglas, Orrefors.
Plommon- samt bruntonat glas. Signerad "Orrefors n.u 313-57 N. Landberg". Höjd 61 cm.
Obetydligt ytslitage. Någon repa. Möjligen senare signatur.