SLAGBORD

Allmoge, 1700 / 1800-tal.

Med rester av originalfärg. Raka klaffar. Längd ca 64 + 14 + 65,5, bredd ca 84,5, höjd ca 74 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Torrsprickor. Instabil. Färgbortfall.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 550
    474 EUR
    558 USD

    Budhistorik (24 bud)
    813 aug 19:344550SEK
    713 aug 19:334350SEK
    8A13 aug 19:314150SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes