DOSA

Silver och emalj, svenska importstämplar, bär datering 1917.

Invändigt förgylld. Utvändigt dekor av svanar. Diameter ca 5,5 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Senare monogramgravyr undertill. Smärre stötmärken på silverkant.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    3 201
    335 EUR
    394 USD

    Budhistorik (31 bud)
    1112 aug 22:013201SEK
    10A12 aug 22:003001SEK
    1112 aug 22:003001SEK