DOSA, silver och emalj, svenska importstämplar, bär datering 1917.

Invändigt förgylld. Utvändigt dekor av svanar. Diameter ca 5,5 cm.

Bruksskick. Senare monogramgravyr undertill. Smärre stötmärken på silverkant.

Utropspris
1 500 SEK