TOILETTVÄSKA, glas och silver, 1920 / 30-tal.

Av konstskinn. Bland artiklarna finns borstar, behållare av glas och silver. Någon del av nysilver. I locket en spegel. Längd ca 49, djup ca 16, bredd 33 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Några naggar samt mindre bucklor. Repor. Märken. Bucklor.

Utropspris
3 000 SEK