TOILETTVÄSKA

Glas och silver, 1920 / 30-tal.

Av konstskinn. Bland artiklarna finns borstar, behållare av glas och silver. Någon del av nysilver. I locket en spegel. Längd ca 49, djup ca 16, bredd 33 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Några naggar samt mindre bucklor. Repor. Märken. Bucklor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 400
    356 EUR
    419 USD

    Budhistorik (18 bud)
    213 aug 19:243400SEK
    413 aug 19:233200SEK
    2A13 aug 19:233000SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes