Av konstskinn. Bland artiklarna finns borstar, behållare av glas och silver. Någon del av nysilver. I locket en spegel. Längd ca 49, djup ca 16, bredd 33 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Några naggar samt mindre bucklor. Repor. Märken. Bucklor.