TOILETTVÄSKA

Glas och silver, 1920 / 30-tal.

Av konstskinn. Bland artiklarna finns borstar, behållare av glas och silver. Någon del av nysilver. I locket en spegel. Längd ca 49, djup ca 16, bredd 33 cm.

Konditionsrapport

Bruks- och åldersbetingat slitage. Några naggar samt mindre bucklor. Repor. Märken. Bucklor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

+46-708 214659
karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss