SKRIVPULPET

Allmoge, Arbro, Hälsingland, 1800-talets första hälft.

Drickamålad. Uppfällbar klaff med underliggande fackinredning. Två lådor i sarg. Längd 128 cm, bredd 82 cm, höjd 90 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Märken. Färgbortfall. Fanerskador.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    300
    31 EUR
    36 USD

    Budhistorik (1 bud)
    1 5 okt 20:13300SEK