MAIJA HEIKINHEIMO, handspegel, Valaistustyö, 1960-tal.
Mässing, samt svart läder. Längd 29 cm, diameter 15 cm.
Sedvanligt slitage. Intryckningsskada på ändan av skaftet.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10