BRUNO LILJEFORS

Olja på duk, a tergo med konstnärens sterbhusstämpel.

"Ejderstreck". 100 x 173 cm.

Påskrift a tergo "Nr 110 Ejderstreck".

Konditionsrapport

Ytsmuts. Nålhål i dukens hörn.

Proveniens
Inköpt från Bruno Liljefors sterbhus av ägarens far.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal

+46 8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 100 000 SEK

    50 000
    5 242 EUR
    6 164 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (3 bud)
    313 aug 23:3350000SEK
    212 aug 09:0347000SEK
    111 aug 18:0645000SEK