ESKO PAJAMIES, fåtöljer 2+1, "Silver wing", Asko 1960-tal.
Tygklädsel, 2 st med stoppande armstöd, roterande centralfot. Två stolar bär tillverkarens etikett. Bredd 47-60 cm, sitthöjd 43 cm, total höjd ca 79 cm.
Bruksslitage, repor, smärre rost på undersidan av foten.