Design
946260

Esko Pajamies

(Finland)
Esko Pajamies
(Finland)

ESKO PAJAMIES, fåtöljer 2+1, "Silver wing", Asko 1960-tal.

Tygklädsel, 2 st med stoppande armstöd, roterande centralfot. Två stolar bär tillverkarens etikett. Bredd 47-60 cm, sitthöjd 43 cm, total höjd ca 79 cm.

Bruksslitage, repor, smärre rost på undersidan av foten.

Utropspris
200 EUR