JONAS BOHLIN, golvlampa "Galax" för Örsjö belysning 2000-tal
För två ljuspunkter varav en ställbar, dimmer, stomme av mässing, fot av svärtat stål, etiketttmärkt, total höjd ca 180 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Fel typ av lampa upptill.