Design
946320
Børge Mogensen
(1914-1972)
BØrge mogensen, bänk, fredericia møbelfabrik, danmark 1900 talets andra hälft

BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia Møbelfabrik, Danmark 1900-talets andra hälft

Modellnummer 5272, ek, sits av flätad rotting, längd 115 cm, bredd 50 cm. höjd 35 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor. Märken.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
10 000 SEK