Design
946320

Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia Møbelfabrik, Danmark 1900-talets andra hälft.

BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia Møbelfabrik, Danmark 1900-talets andra hälft

Modellnummer 5272, ek, sits av flätad rotting, längd 115 cm, bredd 50 cm. höjd 35 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor. Märken.

Formgivare

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
10 000 SEK