JACQUELINE RABUN

'Cave' hänge prytt med en briljantslipad diamant för Georg Jensen, 18K vitguld, ca början 2000-tal.

Hänge, klotformad med diamant, ca 0,10 ct på indraget. Diameter ca 1,2 cm. Tillsammans med en kedja, ankarelänk, 18K vitguld. Längd ca 76 cm. Totalvikt ca 12,2 g.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    6 700
    681 EUR
    836 USD

    Budhistorik (7 bud)
    314 jan 17:136700SEK
    4A14 jan 17:126500SEK
    314 jan 17:126500SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes