JACQUELINE RABUN, 'Cave' hänge prytt med en briljantslipad diamant för Georg Jensen, 18K vitguld, ca början 2000-tal.
Hänge, klotformad med diamant, ca 0,10 ct på indraget. Diameter ca 1,2 cm. Tillsammans med en kedja, ankarelänk, 18K vitguld. Längd ca 76 cm. Totalvikt ca 12,2 g.
Smärre slitage.