Bonad furu. Dörrar med bakomliggande förvaring. En låda. Räfflad dekor. Bredd 50, djup 43, höjd 68 cm.
Slitage. Fläckar. Renoverad. Kompletterad. Torrsprickor. Repor. Nyckel saknas.