SIDEBOARD, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft.

Rak form. Fanerat med bl a valnöt. Rektangulär skiva av grönspräcklig marmor. I fronten fyra lådor. Längd 176, djup 47, höjd 77 cm.

Bruksslitage, skivan med smärre repor och fläckar. Smärre fanérskador.

Utropspris
2 000 SEK