SAMUEL PETTERSSON, bricka av silver, Linköping 1906.

Vågig kant med dekor av band och kryss. Diameter ca 35,5 cm. Vikt 1374 g

Slitage och repor. Undertill gravyr till Hofintendenten C. Bendix.

Utropspris
4 000 SEK