Tudelat. Fanerat med valnöt. Överdel med spröjsat dörrpar och bakomliggande hyllplan, nedtill med tre lådor, beslag av mässing. Fotavslutningar i form av tassar. Bredd 125. Djup 45. Höjd ca 194 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.