Greta Lisa Jäderholm-Snellman

(Finland, 1894-1973)
Greta Lisa Jäderholm-Snellman
(Finland, 1894-1973)

GRETA LISA JÄDERHOLM-SNELLMAN, KAFFE-/ESPRESSOSERVIS, 6 delar, "She Fo", i produktion 1929-1964, Arabia.

OC-modell.
Kopparnas höjd ca 6 cm.
Assietternas diameter 11 cm.

Ställvis åldersrelaterat slitage. Enstaka små nagg.

Utropspris
150 EUR