Design
946833

SOFFA och FÅTÖLJ, "Fabiola", Bröderna Andersson, 1900-talets andra hälft.

Teak. Stoppad och klädd med ullblandning. Dynor klädda med halvlinne. Soffans längd 200 cm.

Bruksslitage. Smärre fläckar på tyg. Senare klädsel på sittdynorna.

Utropspris
2 000 SEK