Tolv kaffekoppar med fat (1/719), kaffekanna (1/517), sockerskål med lock (1/657), sockerskål med hänklar och lock (1/244), gräddkanna (1/521), tolv mattallrikar (1/572), tolv djupa tallrikar (1/566), tolv assietter (1/575 och 1/574), tolv skålar (1/624), två uppläggningsfat på fot (1/511), såsbåt (1/587), två lövformade serveringsfat (1/548), serveringsskål (1/512), fem serveringsfat i varierande storlekar (1/552, 1/613, 1/532, 1/533, 1/666), sex äggkoppar (1/542), två ljusstakar (1/3334), sex smörkoppar (1/504), salt- och pepparströare (1/711, 1/712) samt chokladkopp (1/743744). Fingerborg, Bing & Gröndahl, medföljer.
Bruksslitage. Ca två delar med nagg. Lagning. Ca 13 delar andrasortering. Skadad propp.