HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, VÄGGPLATTA, keramik, signerad HLS Arabia, numrerad 16/100, daterad 1977.
"Rehevä puu" ("Lummigt träd"). 29x29 cm.
Helhetsintrycket är mycket gott.