ANDERS PEHRSON, bordslampa, "Knubblingen", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft.
Lackad metall samt skärm av plast, höjd 57 cm.
Slitage. Ej funktionstestad. Repa. Smärre fläck.