INGEBORG LUNDIN, vas, ariel "Ansikten", Orrefors 1986
Signerad Orrefors 957715 Ingeborg Lundin Ariel Gallery 36-86, dekor av ansikten mot grön fond, höjd 17,5, diameter 14 cm.
Tillverkningsdefekt. Luftbubblor. Obetydligt ytslitage.