UNDERVISNINGSMODELL, Werner Degener Lehrmittel GmbH, Hannover, Tyskland, 1900-talets mitt.

"Höhm modelle". Totalhöjd 38 cm, totallängd 107 cm.

Smärre färgbortfall. Smärre ytsmuts, bruksslitage. Fanerskador på sockeln. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 EUR