Bukik form på svängda ben. Tre lådor. Rotfanér. Inläggningar av i fält och ränder med figurkompositioner . Samkomponerad front med intarsia av rokokopar. Konturerad skiva. Längd 60, bredd 32, höjd 64 cm.
Krackelyr. Smärre slitage. Fanérsprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.