12 koppar på fat, (1 extra kopp medföljer). Förgyllning samt målad blomsterdekor.
Sprickor. Lagningar, bl a ett fat med omfattande lagningar. Flertal nagg. Förgyllning med slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10