Bronserad. Ramverk med infällt glas. Rik dekor av musselformationer, akantusblad och blommor. Höjd ca 76 cm, bredd ca 50 cm
Slitage. Senare glas. Färgbortfall. smärre dekorskador. Dekorlagningar. Lagningar.