HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, VÄGGPLATTA, keramik, signerad, daterad Arabia -82 och numrerad 19/500.
Prästkragsäng. 36x43,5 cm.
Tillverkad för försäkringsbolaget Fennia ab:s personal med anledning av bolagets 100-årsjubileum år 1982.
Helhetsintrycket är mycket gott.