BÖCKER, "Svenska slott och herresäten", 11 volymer, Allhems Förlag, Malmö 1960/70-tal

Skåne, 1-3, Uppland 1-2, Närke, Riksfästen och residens, Kungliga slott, 1-3, Dalarna/Norrland.

Slitage. Veck. Ställvis blekt. ej genomgångna

Utropspris
2 000 SEK