12 st assiett, 21 cm
26 st mattallrikar, 25 cm
15 djupa tallrikar, 25 cm
1 st såssnipa
1 st terrin med lock, höjd 30 cm
1 rund uppläggningsfat, 34 cm
3 st ovala fat, 44-55 cm
5 st assiett, 7 st mattallrikar, 3 djupa tallrikar med antingen nagg, sprickor eller lagningar
Slitage. Bruksskick. Nagg. Nötta kanter. Lagad.