KARMSTOL, senbarock, 1700-tal
Genombruten rygg med balusterbricka. På svängda samt kopplade ben. Sitthöjd ca 41 cm. Framtagen original färg.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Skador.