TUULIKKI PIETILÄ, muminfiguriner 3 st porslin, Arabia Finland, 1990-tal.
Muminpappan, muminmamman och mumin. Höjd ca 13- 19,5 cm.
Smärre slitage. Enstaka mindre tillverkningsdefekter.