MATTA, flossa, omkring 1900-talets mitt, ca 182 x 116 cm.

Ljust fält med dekor i rött och grått.

Bruksskick. Skadade fransar samt senare fransar. Något smutsig. Tryckmärken från bordsben.

Utropspris
1 500 SEK