Allmoge
948157

KISTA, allmoge, Hälsingland, daterad 1845.

Målad. Rak form med beslag av metall. 79x49, höjd 34 cm.

Hårt slitage, hårt nött färg. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK