SKÅP, gustavianskt, 1700-talets slut.

Brunbetsat trä. Tvådelat. Överdel med pardörr med bakomliggande hyllplan. Underdel med tre lådor. Längd 134 cm. Djup 44 cm. Höjd 195 cm. Nyckel finns.

Delvis renoverad. Maskstungen. Slitage. Märken.

Utropspris
10 000 SEK