Madeleine Pyk – en samling F769

Per Olof Ultvedt

(Sverige, 1927-2006)
Per Olof Ultvedt
(Sverige, 1927-2006)

PER OLOF ULTVEDT, skulptur, signerad P.O. Ultvedt och daterad 56.

Komposition av målad metall och masonit. 59 x 17 cm.

Slitage. Färgbortfall. Kantskador. Skada vid ring i övre högra hörnet.

Konstnär

Utropspris
8 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14