SPEGELSKÅP, Jugend, circa 1900.

Krönande spegel med slipat glas, vitrindel med förgylld dekor med detaljer i pärlemor. Undertill dörrpar med bakomliggande hyllor, dörrarna med mässingsinlägg och pärlemor. Bredd 64 cm, djup 34 cm, höjd 198 cm.

Skador. Torrsprickor. Fanerskador. Ena nyckelskylten saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
200 EUR