SLAGLÅSGEVÄR, Charles William Lanchester, London, omkring 1800-talets mitt.

Stock i valnöt med nätskuren dekor. Stålbeslag med graverad dekor. Dubbelpipigt. Laddstock i trä. Märkt "3671" på varbygeln. Längd 119 cm.

Bruksskick. Märken och mindre hål. Rostangrepp. Skador på nipplarna.

Utropspris
6 000 SEK