PABLO PICASSO, Bok med 24 litografier, textsidor, Justifcation du tirage signerat av konstnären och författaren

"Picasso de 1916 á 1961" av Jean Cocteau, 136 ur upplagan om 199 exemplar på BFK Rives-papper, utgiven av Éditions du Rocher, Monaco 1962. Omslag av papp samt skyddsomslag. 39 x 29 cm

Spridda fläckar, pappersskador på pappomslaget samt skyddsomslaget.

Mourlot 358-381

Utropspris
15 000 SEK