Ett par sockerströare, ett par saltkar med blåtonad glasinsats och skedar samt senapskar med lock, glasinssats och skedar. Karens längd 5,5 - 7,5 cm. Sockerströarnas höjd ca 8 cm. Vikt exkl. glas 176 g.
Sockerströare med fyllda fötter. Bruksslitage. Bucklor. En insats till senapskar saknas.