MATSERVIS, 57 delar, Wildmill, Palissy Ware, England, 1900-talets första hälft

12 djupa tallrikar
12 mattallrikar
12 assietter
12 små tallrikar
1 karott
2 st terrin med lock
1 kanna, 16 cm
2+2+2 uppläggningsfat, 22-30 cm

Enstaka nagg, missfärgningar och Krackelyr.

Utropspris
4 000 SEK