SVEN PALMQVIST, vas glas, "Kraka", Orrefors.
Vas med underfång i blå och gula toner. Signerad Orrefors Kraka Nr 349 Sven Palmqvist. Höjd 20 cm.
Obetydligt ytslitage. Smuts invändigt.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10