KAFFE- och TESERVIS, 5- delar, silver, 1900-tal.

Bricka, kaffekanna, tekanna, invändigt förgylld sockerskål med lock och gräddkanna. Höjd 15 - 25,5 cm.
Brickan 49x38 cm. Sammanlagd vikt ca 4520 g.

Bucklor. Sliten förgyllning. Hänklar med bristningar, lagningar och skador. Trasigt gångjärn. Brickan med repor.

Utropspris
1 300 EUR