Johann Höfler, Nürnberg, BÄGARE, silver, 1600-talets andra hälft.

Förgylld. Rak, fotlös, med ormskinnsmönster. Höjd 8 cm. Vikt ca 90 gram.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
10 000 SEK