Design
949450

MELLANFORMATSKAMERA SAMT TILLBEHÖR, Rolleiflex 2,8 E, nr 1633263, Tyskland, 1956-59.

Kamerahus med Planar 1:2.8 f=80 mm Bland tillbehören finns ett löst objektiv Heidosmat-Rolleinar 2-38 samt 16 filter (UV-filter samt olika färger). Kameraväska från Hasselblad medföljer.

Bruksslitage med några märken. Torrsprickor vid etuier. Optik med damm och slöja. Väska med flertalet skador.

Utropspris
3 000 SEK