MONICA BACKSTRÖM, bordslampor, två stycken, Kosta Boda, 1970-tal.
Polykrom dekor. Svampformade. Höjd ca 25 respektive 27 cm.
Slitage. Repor. Nagg. Ej funktionstestad.