EDUARDO PAOLOZZI, fat, parian, Rosenthal, signerad och numrerad 510/3000.
Kvadratiskt med reliefdekor på rund fotklack, märkt "Rosenthal Jahresteller Edition 1978 Entwurf: Eduardo Paolozz 3000/510". Längd 34,5, höjd ca 2 cm.
Sedvanligt ytslitage. Nagg. Rester av etikett. Fläckar.